دسته بندی نشده

معرفی موتورسیکلت مسافرتی شرکت پیاژیو ایتالیا موتوگوتزی

موتورسیکلت مسافرتی موتوگوتزی  استلویو ۸ (Moto Guzzi Stelvio) با موتور ۱۲۰۰ وی ساخت شرکت پیاژیو ایتالیا است. این موتور سیکلت رقیبی جدی برای موتور مسافرتی ب ام و ۱۲۰۰ می باشد. این سیکلت خوش دست و خوش رکاب یک مشخصه عجیب و منحصر به فرد در این کلاس از سیکلتها دارد و آن باک غول پیکر ۳۲ لیتری آن است. با این باک شما قادر به پیمودن مسافتی معادل ۴۳۰ کیلومتر هستید.

یک ورژن پیشرفته تر و آپشنی این محصول به نام استلویو – ان تی اکس  هم وجود دارد که دو هزاردلار گرانتر و ۲۰ کیلو سنگینتر است که از لحاظ وسایل مسافرتی مثل کیف های بغل در صندلی عقب و حفاظهای فلزی دور موتور، لامپ های نورافکن هالوژنی  و سایر امکانات نسبت به مدل معمولی خیلی بهتر است. موتورسیکلت مسافرتی

قیمت مدل عادی ۱۷ هزار دلار در اروپاست. سرعت این سیکلت حداکثر ۲۰۸کیلومتر در ساعت است. صندلی هایی کمی بلند ولی راحت و جا برای دو نفر و حمل بار نیز دارد و جان می دهد برای سفرهای تابستانی در جاده های سرسبز شمال کشور. البته باید به عرض شما برسانم که اصل این سیکلت برای برنامه مسابقات ماراتن سافاری تور صحاری آفریقا در موتوگوتزی ساخته شده است. از این رو موتورسیکلت مذکور از هر حیث جان سخت و توانمند است.

این موتورسیکلت دو سیلندر خورجینی بزرگ و هشت سوپاپ دارد و  دارای حجم موتور واقعی ۱۱۵۱ سی سی و قدرت ۱۰۵ اسب بخار است و به راحتی از پس گردنه های جاده چالوس برمی آید. سیستم اگزوز دوبل و زیبای آن که در سمت چپ موتورسیکلت قرار دارد صدای موتوسیکلت مذکور را خیلی کم کرده و موتور با نرمی زائد الوصفی کارمی کند که این از خواص موتورهای کیفی ایتالیایی به شمار می رود.

از دیگر عواملی که به نرمی وبی صدایی این موتورسیکلت کمک می کند  استفاده از سیستم انتقال نیرو از طریق شفت گاردان به جای زنجیر است که با حذف صدای بازی زنجیر روی چرخ دنده ها تا حد زیادی صدا و لرزه در موتورسیکلت را کاهش می دهد.

ترمزهای ای بی اس و دیسک های برمبو مشکل ترمز در شیب های تند شمال را به کلی منتفی کرده و ترمزی مطمئن در سرعت های بالا را نیز تضمین می کند. اسکلت فولادی لوله ای و در برابر تصادف یا پرت شدن مقاومت خوبی دارد. گیربکس آن شش دنده پایی است و داشبورد بسیار زیبا و متناسبی دارد که آمپر های عقربه ای و دیجیتالی آن حتی در نور روز هم به خوبی قابل رویت هستند. لاستیک های خوب “پیرلی” آن هم در جاده آسفالته و هم در جاده های شنی قابل استفاده اند.

وزن موتورسیکلت حدود ۲۵۰ کیلو گرم است. رادیاتور کوچک و کارآمدی که با روغن کارمی کند موتور را به خوبی خنک می کند و این موتورسیکلت را واقعا برای آب و هوای متغیر و دشوار ایران که از داغ داغ تا سرد سرد دارد مناسب تر از هر موتورسیکلت ژاپنی یا اروپایی دیگر می سازد. واقعا اگر کسی بودجه خرید این موتورسیکلت را داشته باشد، موتورسیکلتی است برای تمام فصول و تمام مصارف.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *