مقالات موتورسیکلت

آکوئلا ۲۵۰

آکویلا 250

گول هیکل آکوئلا ۲۵۰را نباید خورد. شتاب و قدرت آکوئلا ۲۵۰ بمراتب کمتر از کروزهای حجم بالا و قوی است. از انجین ۲۵۰ سی سی باید در حد خودش انتظار داشته باشید. نمی توانید آن را با انجین های قدرتمند ۴۰۰ و ۶۰۰ سی سی مقایسه کنید. انجین دو سیلندر آکوئیلا در نهایت دور خود که ۹۵۰۰ است ۲۶.۵ اسب بخار قدرت تولید می کند و بیشترین گشتاور آن حداکثر ۲۱ نیوتن متر است که در ۷۵۰۰ دور ایجاد می شود. این مقادیر کم نیست ولی برای وزن ۱۷۹ کیلویی آکوئیلا بخصوص در سرعت بالای ۱۰۰ کیلومتر و شیب زیاد کافی نیست و پس از مدتی رانندگی به این نتیجه خواهید رسید نیاز به انجین قوی تری دارید. شتاب گیری و قدرت اولیه آکوئیلا در مجموع نومیدتان نمی کند و اگر از یک موتورسیکلت کروزر همان توقعی را دارید که برای آن طراحی شده، از سواری با آکوئیلا ۲۵۰ ناراضی نخواهید بود. فقط هنگامی که با موتورسیکلتی مانند هوندا سی بی آر ۲۵۰ کل کل کردید متوجه قدرت کمتر آکوئیلا و سر و صدای بیشتر انجین آن خواهید شد.

شاسی آکویلا ۲۵۰ سی سی از آلیاژ آهن لوله ای دوبل بوده و با رعایت اصول موتورسیکلت‌های طراحی کروز (طرح هارلی ) بدنه مستحکم ی را رقم زده است . رنگ آمیزی باک و گلگیر عقب و جلو بسیار با کیفیت و کریستاله بوده و نگاه بیننده را خیره می کند . چراغ جلو از جنس استیل و شیشه بهمراه لامپ بزرگ H3  نور دهی خوبی را ارایه میکند . چراغ عقب نیز از جنس استیل بوده و کیفیت آبکاری به حدی است که شما از آن بعنوان آینه میتوانید استفاده کنید .

مزایا و معایبنقاط قوت: طراحی جذاب و کلاسیک، راحتی سواری، سیستم سوخت‌رسانی انژکتوری، کمک فنر هیدرولیک عقب با کارایی مناسب، تایرهای تیوبلس و پهن که موجب ارتقاء پایداری و کاهش لغزندگی موتورسیکلت خواهند بود.نقاط ضعف: استفاده از کمک دوشاخ تلسکوپی در تعلیق جلو، سیستم ترمز نه چندان قدرتمند در مدل‌های قدیمی‌تر.قیمت و شرایط بازاردر پایان باید اظهار داشت که هیوسانگ آکویلا ۲۵۰ می‌تواند نیازهای افرادی که علاقه‌مند به مسافرت‌های طولانی با یک موتورسیکلت طرح هارلی و سبک کروزر هستند را تا حد امکان برآورده سازد.

هیوسانگ آکویلا ۲۵۰

آکوئلا ۲۵۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *