پرواز صباسیکلت در آسمان ایران

به گزارش روابط عمومی شرکت صباسیکلت، در بازدید مسئولین اداره کل رفاه و خدمات اجتماعی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما” از مجموعه فروشگاه های بزرگ این شرکت در تاریخ ۱۵ تیر ماه ۱۴۰۲  و در راستای ارائه تسهیلات گوناگون خرید انواع موتورسیکلت به کلیه کارکنان شاغل و بازنشسته هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، تفاهم نامه همکاری مشترک بین این دو مجموعه بزرگ کشور به امضا رسید.

بر اساس تفاهم نامه مذکور، کلیه کارکنان بازنشسته و شاغل در هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، با دریافت حواله خرید از اداره کل رفاه هما و ارائه آن به مجموعه فروشگاه های صباسیکلت، از تخفیف ویژه، اقساط بلندمدت بدون بهره، کلاه کاست رایگان و سایر هدایای اهدایی شرکت صباسیکلت به انتخاب خریداران محترم، جهت خرید انواع موتورسیکلت بهره مند خواهند شد.

همچنین در راستای تسهیل فرایند خرید کارکنان محترم هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، کارکنان این شرکت می توانند با مراجعه به صفحه اختصاصی این شرکت در وب سایت صباسیکلت و درج مشخصات خود، از تسهیلات خرید غیرحضوری و تحویل رایگان موتورسیکلت درب منزل خود نیز بهره مند گردند.

لازم به ذکر است، صباسیکلت که به عنوان برترین و محبوب ترین نام در صنعت موتورسیکلت کشور از آن یاد می شود، آمادگی خود را جهت انعقاد قراردادهای همکاری مشترک با کلیه سازمان ها و شرکت های دیگر اعلام می دارد.

پیش بینی ورود ۲۰۰ هزار موتورسیکلت برقی در نهضت برقی‌سازی حمل و نقل شهر تهران

به گزارش روزنامه آفرینش، دومین جلسه برقی کردن حمل‌ونقل شهر تهران با حضور عباس علی‌آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت و علیرضا زاکانی شهردار تهران و معاونان وزارت صمت و شهرداری تهران در محل این وزارتخانه برگزار شد.

علی‌آبادی با بیان این که حمل‌ونقل برقی کشور یکی از اولویت‌های اصلی وزارت صمت در دوره جدید خواهد بود، گفت: در وزارتخانه از همان روزهای ابتدایی به همکارانمان اعلام کردیم تا یک برنامه جامع و دقیقی را در خصوص طرح حمل‌ونقل برقی آماده و شهر تهران را به عنوان شهر پایلوت این امر مشخص کردیم.

وزیر صمت با بیان اینکه برقی سازی خودرو برای شرکت‌ها جذابیت سرمایه‌گذاری دارد، افزود: طبق توافقاتی که در این جلسه انجام شده، قرار است در سطح تهران ۵ هزار ایستگاه شارژ سریع و کند جهت شارژ خودروهای برقی نصب و راه‌اندازی و در مرحله اول با همراهی شهرداری تهران ۵۰ هزار تاکسی تهران برقی شود.

وی همچنین در ادامه ارائه کارت نیرو(دریافت برق) به جای کارت سوخت از سوی وزارت نفت به رانندگان خودروهای برقی را یکی از پیشنهادهای اصلی این طرح دانست و تصریح کرد: انشالله در جلسه‌ای که در آینده بین ۴ وزارتخانه صمت، نفت، نیرو و کشور با شهرداری تهران برگزار می‌شود عملیات اجرایی طرح برقی سازی شهر تهران آغاز خواهد شد.

شهردار تهران تصریح کرد: پیشنهاد اولیه این است تا طرح برقی سازی شهر تهران با تمرکز بر محدوده بازار و مرکز شهر آغاز و منطقه بندی شود و در بحث واردات موتورسیکلت برقی، شهرداری آمادگی لازم را دارد تا با استفاده از تبصره ۱۸ و سایر منابع، هزینه ۱۵۰ هزار موتور برقی را حمایت کند تا حداقل (موتورهای کار) ما که نزدیک به ۱۰ درصد موتورهای موجود در شهر تهران هستند برقی و بهینه شوند.

لازم به ذکر است، صباسیکلت که از آن با عنوان برترین و محبوب ترین نام در صنعت موتورسیکلت ایران یاد می شود، در راستای انجام مسئولیت اجتماعی خود جهت حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی هوا، انواع موتورسیکلت های برقی را با شرایط پرداخت متنوع و جذاب به بازار عرضه نموده و آمادگی خود را جهت تامین ناوگان انواع موتورسیکلت های برقی مورد نیاز سازمان ها و ارگان های مختلف کشور اعلام می نماید.

امکان‌سنجی استفاده از موتورسیکلت برای ارائه خدمات اورژانس اجتماعی

به گزارش صبانیوز و به نقل از خبرگزاری ایسنا، نشست معاون فرهنگی و امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با جانشین معاون فنی اورژانس کل کشور و رئیس اداره جستجوی جمعیت هلال احمر کشور با موضوع امکان‌سنجی استفاده از موتورسیکلت در ارائه خدمات اورژانس اجتماعی برگزار شد. 

مهری سادات موسوی معاون فرهنگی و امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به ترافیک روز افزون کلانشهرها از جمله تهران و در راستای سرعت بخشیدن به خدمات اورژانس اجتماعی کشور، گفت: این نشست در امتداد تلاش‌های صورت‌گرفته در ۲ دهه اخیر، با تمرکز بر امکان‌سنجی استفاده از موتورسیکلت در ارائه خدمات اورژانس اجتماعی برای مداخلات بهنگام در سطح کشور به گروه‌های هدف صورت گرفته است. 

معاون فرهنگی و امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان این که اکنون ۳۶۴ مرکز مداخله در بحران فردی خانوادگی و اجتماعی (مرکز اورژانس اجتماعی) در سطح کشور فعالیت می‌کنند، افزود: در حال حاضر تیم تخصصی مرکز اورژانس اجتماعی با استفاده از ۴۲۶ خودرو در سراسر کشور به ارائه خدمت مشغول می باشند. 

به گفته این مقام مسئول، با توجه به افزایش تماس‌های صورت‌گرفته با خط ۱۲۳ درخصوص کودک‌آزاری، همسرآزاری، سالمندآزاری، معلول‌آزاری و … حضور بهنگام مددکاران و روانشناسان برای مداخله ضروری است؛ لذا برای رفع چالش و مشکلات کلانشهرها بالاخص استان تهران استفاده از تجارب سازمان‌های پیشرو در استفاده از موتورسیکلت در ارائه خدمات تخصصی برای تصمیم‌گیری در فرآیند توسعه ناوگان اورژانس اجتماعی مغتنم می باشد. 

مومنی، رئیس اداره جستجوی جمعیت هلال احمر در تبیین و تشریح اقدامات امدادرسانی در هلال احمر و حساسیت فوریت‌های آسیب‌های اجتماعی همچون خودکشی، کودک‌آزاری و … پیشنهاد آموزش به پلیس، آتش‌نشانی و اورژانس و … به عنوان حوزه‌های خدمت‌رسان در وقوع حادثه و بحران برای حمایت‌های روانی و مددکاری اولیه در محل حادثه را مطرح کرد. 

غیبی، جانشین معاون فنی اورژانس کل کشور ضمن تشریح فرآیند ارائه خدمات مبتنی بر موتورلانس (موتور آمبولانس) آمادگی اورژانس تهران را در همکاری با سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد.

صدور بیمه‌نامه یک ساله شخص ثالث موتورسیکلت‌های صفر کیلومتر با ۱۵ درصد تخفیف

در صورت موافقت شورای عالی بیمه، صدور بیمه‌نامه کوتاه مدت برای وسایل نقلیه صفر کیلومتر متوقف می‌شود و شرکت‌های بیمه و خودروسازان، ملزم به صدور بیمه‌نامه یک ساله شخص ثالث برای وسایل نقلیه صفر کیلومتر و نوشماره خواهند شد. 

 به گزارش موتورسیکلت نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی بنیادی نائینی معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی ابراز داشت: افزایش موتورسیکلت‌های فاقد بیمه‌نامه شخص ثالث به پاشنه آشیل جامعه تبدیل شده و با وجود پیگیری‌ها و فرهنگ سازی‌های صورت گرفته در راستای ترغیب راکبان موتورسیکلت از سوی صنعت بیمه، آن گونه که مورد انتظار می‌رفت، اثر گذار واقع نشده است. 

او  در راستای پیشنهاد عدم صدور بیمه نامه کوتاه مدت برای وسایل نقلیه صفر کیلومتر از سوی صندوق تامین خسارت‌های بدنی و موافقت اعضای کمیسیون تخصصی شورای عالی اعلام کرد: در صورت موافقت شورای عالی بیمه نیز، صدور بیمه‌‌نامه کوتاه مدت برای وسایل نقلیه صفر کیلومتر متوقف می‌شود و شرکت‌های بیمه و خودروسازان، ملزم به صدور بیمه‌نامه یک ساله شخص ثالث برای وسایل نقلیه صفر کیلومتر و نوشماره خواهند شد. 

او همچنین گفت: با هدف حمایت، تشویق و ترغیب موتور سیکلت‌سواران برای خرید بیمه‌نامه شخص ثالث، با ارائه تخفیف ۱۵ درصدی بیمه شخص ثالث یک ساله موتورسیکلت‌های صفر کیلومتر موافقت شد. 

همچنین مهدی قمصریان مدیر عامل صندوق تامین خسارت‌های بدنی، با اشاره به آمار ۱۰ میلیون و ۷۵۰ هزاری موتورسیکلت‌های فاقد بیمه نامه شخص ثالث گفت: در طول دو دهه گذشته بیش از ۴۰۰ هزار نفر از هموطنان ما در حوادث جاده‌ای جان خود را از داده اند و بیش از ۶ میلیون نفر مصدوم شده اند، به گونه‌ای که سالانه ۸ درصد از تولید ناخالص داخلی و حداقل ۹ درصد بودجه عمومی کشور صرف هزینه خسارت‌های رانندگی می‌شود که در این میان راکبین موتورسیکلت یکی از قربانین اصلی حوادث رانندگی محسوب می‌شوند. 

وی افزود: صنعت بیمه با ارائه این طرح تشویقی، سعی دارد فرصت دیگری برای بهره مندی از مزایای بیمه شخص ثالث در اختیار راکبان موتورسیکلت قرار دهد.

عزم جدی «سازمان ملی استاندارد ایران» برای افزایش ایمنی و کاهش آلایندگی موتورسیکلت‌ها

همایش بین‌المللی صنعت موتورسیکلت ایران با محوریت تحول و رشد تولید کیفی در مهر ماه امسال و با مشارکت تولیدکنندگان، علاقمندان و جامعه نخبگانی و علمی کشور برگزار می‌شود‌. 

به گزارش موتورسیکلت نیوز، در همین راستا سازمان ملی استاندارد ایران با اعضای انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت، اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها، جامعه ممیزی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دستگاه‌های ذی‌ربط در روز سه شنبه (۱۷مرداد) تشکیل جلسه داد. 

دکتر مهدی انگورج، در این جلسه با ترسیم فضای کلی صنعت موتورسیکلت از جمله مدیریت سرمایه‌های انسانی، زنجیره تامین، مدیریت انرژی، توسعه بازار و مسئولیت اجتماعی از همراهی تولیدکنندگان موتورسیکلت کشور و تغییر سیاست‌های تولیدکنندگان با بکارگیری فن‌آوری‌های جدید برای ارتقا ایمنی تولیدات، تقدیر کرد.

وی بر ضرورت گفتمان ملی برای سخت‌گیری‌های بیشتر در اجرای مقررات رانندگی به ویژه استفاده از کلاه‌های ایمنی که باعث کاهش آسیب در تصادفات خواهد شد، تاکید کرد. 

مدیرکل دفتر تخصصی ارزیابی انطباق صنایع حمل و نقل و ماشین آلات سازمان ملی استاندارد ایران در ادامه به سرعت پیشرفت تکنولوژی در دنیا از جمله صنعت موتورسیکلت، اشاره و ابراز امیدواری کرد؛ صنعت موتورسیکلت سازی کشور، همگام با تکنولوژی روز دنیا توسعه یابد. 

دکتر انگورج، مهمترین بخش توسعه موتورسیکلت‌ را تطبیق با استانداردهای روز دانست و افزود: با رعایت استانداردها علاوه بر فراهم کردن بستر مناسب برای توسعه بازار، ایمنی مصرف کنندگان نیز تضمین خواهد شد. 

یادآور می شود؛ استانداردهای ۲۶ گانه موتورسیکلت از ابتدای تیرماه امسال به ۶۴ استاندارد ارتقا یافت و اجرای الزامات ترمز ضد قفل(ABS) و ترکیبی (CBS) و دیلایت و اتولایت نیز از ابتدای دی ماه سال جاری در دستور کار قرار می گیرد. 

دکتر انگورج در ادامه با اشاره به برگزاری نخستین همایش بین المللی صنعت موتور سیکلت، یادآور شد: آشنایی با فرآیند تعیین میزان درصد ساخت داخل(IPI) و انتقال تجارب صاحب نظران از جمله محورهای مهم این همایش خواهد بود. 

در این جلسه تخصصی پیشنهاد شد، به منظور افزایش دانش فنی کارشناسان و مسئولان کنترل کیفی و کارگران فنی در این صنعت، مدرسه عالی صنعت موتورسیکلت با همکاری دانشکده مهارت و کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی تاسیس شود. 

 تولیدکنندگان موتورسیکلت در این جلسه برای طراحی و ساخت موتور سیکلت ملی، موتورسیکلت هایی مخصوص حمل و نقل مسافر و کالا و موتورسیکلت مختص بانوان اعلام آمادگی کردند. 

در این جلسه که با هدف آشنایی تمامی ذی ربطان و ذی نفعان صنعت موتورسیکلت ایران با مجموعه قوانین، استانداردها، ضوابط و نقشه راه کیفی این صنعت برگزار شد، مقرر گردید همایش بین المللی صنعت موتورسیکلت ایران با محوریت تحول و رشد تولید کیفی در مهر ماه امسال و با مشارکت تولید کنندگان ، علاقمندان و جامعه نخبگانی و علمی کشور برگزار شود. 

 همچنین راه اندازی مراکز آزمون و الزام کارخانه های تولید کننده به ایجاد سیستم هایی جهت کنترل یکپارچگی موتورسیکلت؛ سیستم های اصلی شامل شاسی، سوخت رسانی و سیستم های الکتریکی، نظارت بر بازار و ارائه اطلاعات تعمیر و نگهداری و OBD بر روی اینترنت، ارتقای سطح خدمات پس از فروش و افزایش رضایت مشتریان از اهداف این همایش خواهد بود. 

در این جلسه مقرر شد، برای آشنایی بیشتر علاقمندان و تولید کنندگان موتورسیکلت با استانداردهای ایمنی و عملکردی ، کارگاه آموزشی با محوریت تجدیدنظر دوم استاندارد ملی ایران به شماره ۷۵۵۸ درکنار این همایش برگزار شود. 

در پایان این جلسه دو کمیته اجرایی و علمی و فناوری تشکیل و مقرر شد؛ این کمیته ها در تاریخ ۲۳ مرداد ماه تشکیل جلسه داده و برنامه های اجرایی خود را به دبیرخانه دایمی این همایش ارائه نمایند.