مقالات موتورسیکلت

زونتس

زونتس

تجربه سواری با زونتس ۲۵۰

زونتس ۲۵۰ به‌عنوان یک موتور سیکلت نیمه اسپرت خیابانی از چالاکی و شتاب قابل قبولی بهره می‌برد. عملکرد سیستم تعلیق تلسکوپی در جلو و تک فنر در عقب نیز موجب می‌شود تا شوک و ضربه‌های ناشی از دست‌اندازهای موجود در سطح شهر و خیابان نتوانند بیش از حد به ستون فقرات و بدن راکب ضربه وارد سازند.

از سوی دیگر کنترل‌پذیری، فرمان پذیری و چسبندگی موتورسیکلت نیز در سر پیچ‌ها مناسب ارزیابی شده و می‌توان سواری نسبتا مناسب‌تری را در قیاس با برخی حریفان مشابه موجود در بازار ایران با این موتور سیکلت تجربه کرد. عملکرد سیستم ترمزها نیز در نوع خود بسیار قابل قبول بوده و اعتماد به نفس راکب برای افزایش سرعت را بیش از پیش تقویت خواهد کرد.

در مجموع می‌توان بیان داشت که تجربه سواری با زونتس ۲۵۰ نسبت به برخی محصولات مشابه و هم‌رده موجود در بازار ایران، یک سطح بالاتر قرار داشته و لذت سواری بهتری را به سرنشینان انتقال می‌دهد.

جمع بندی

زونتس ۲۵۰ یکی از موتورسیکلت‌های استریت ۲۵۰ سی سی موجود در بازار ایران است که حضور آن در کشورمان به اندازه رقبای هندی نظیر آپاچی و پالس چندان گسترده نبوده است.

هم‌اکنون این موتور سیکلت با قیمت حدود ۵۳ میلیون تومان ( نمونه صفر کیلومتر) در بازار موجود بوده و علاقه‌مندان می‌توانند نسبت به خرید آن اقدام کنند. زونتس ۲۵۰ از لحاظ چابکی، شتاب گیری، طراحی ظاهری، کیفیت سواری، تعادل و هندلینگ یکی از نمونه‌های مقبول بازار بوده و از این حیث انتقاد اساسی نمی‌توان به آن وارد دانست.

زونتس 250

اما از سوی دیگر از لحاظ خدمات فنی، گستردگی قطعات یدکی و هزینه این قطعات نسبت به محصولات مشابه اندکی نقصان داشته و در سطوحی پایین‌تر از حریفان قرار می‌گیرد. اگر صرفا علاقه‌مند به یک سواری مطلوب با یک موتورسیکلت استریت نسبتا خاص هستید و نیازی ندارید تا به این زودی‌ها موتورسیکلت خود را با قیمت مناسب به فروش برسانید، می‌توانید از سواری با زونتس ۲۵۰ لذت ببرید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.