مقالات موتورسیکلت

معرفی موتورسیکلت تی وی اس آپاچی RR310 مدل ۲۰۲۱ میلادی

نسخه جدید یکی از تکنیکی‌ترین موتورسیکلت‌های سایز کوچک هند با افزایش قیمت راهی بازار شد.

وقتی به برخی از ویژگی‌های این موتورسیکلت مانند سیستم‌های اتوماتیک، نمایشگر تمام رنگی TFT داشبورد، چراغ‌های LED و حالت‌های مختلف رانندگی نگاه می‌کنید، مدل‌های پیشرفته‌ای مانند ب‌ام‌و S100RR به ذهن خطور می‌کند. با این حال در سال‌های اخیر برخی از دیگر شرکت‌ها نیز این ویژگی‌ها را روی مدل‌های کوچک‌ و شهری نیز اعمال کرده‌اند. بهترین مثال تی‌وی‌اس مدل آپاچی RR310 است.

آنچه آپاچی جدید را بسیار خاص می‌کند، این واقعیت است که شرکت نه فقط با بهبود چند ویژگی فنی بلکه با به‌روزرسانی کلی، ساختار این موتورسیکلت محبوب را یک گام به جلو رانده است. این محصول مجهز به مجموعه‌ای از ابزارهای دیجیتالی کنترل‌کننده مانند چهار حالت سواری است. تنظیم کلیه قابلیت‌های راندن از طریق نمایشگر باکیفیت و رنگی آن نیز امکان‌پذیر است. هم‌چنین فناوری چراغ‌های تمام LED افزایش اطمینان برای راندن در شب را نیز میسر کرده است.

در نسخه جدید شاهد افزایش قیمتی معادل ۳۰ دلار هستیم. با این حال باید حساسیت بازار هند نسبت به هرگونه افزایش قیمت را نیز در نظر گرفت. این آخرین حد افزایش قیمت برای آپاچی RR310 خواهد بود تا بتواند آن را در بازار رقابتی حفظ کند. این مدل از تی‌وی‌اس اکنون با قیمت ۳ هزار و ۴۴۵ دلاری در آستانه نزدیک شدن به موتورسیکلت کی‌تی‌ام RC390 است. در حالی که رقیب اتریشی قیمتی ۳ هزار و ۵۹۷ دلاری دارد.

تی وی اس آپاچی RR310

هندی‌ها برای آپاچی جدید سراغ یک پیشرانه ۳۱۳ سی‌سی تک سیلندر رفته‌اند که می‌تواند ۳۳.۵ اسب‌بخار قدرت تولید کند. کی‌تی‌ام فوق نیز می‌تواند ۴۴ اسب‌بخار قدرت از پیشرانه ۳۷۳ سی‌سی خود بیرون بکشد.

تی وی اس آپاچی RR310

با توجه به اینکه هر دو موتورسیکلت در کلاس اسپرت‌های میان‌رده قرار می‌گیرند، سوال مهم این است که کدام‌یک می‌توانند در سال جاری سلطنت کنند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *