مقالات موتورسیکلت

موتورسیکلت برقی ردشیفت محصول شرکت آلتاموتورز

آلتا موتورز که با مالکیت اریک گاوتیر (Eric Gauthier) و جینین اسمیت (Jeannine Smith) در سان‌فرانسیسکو در امریکا مستقر است، این شرکت موتورسیکلت برقی تولیدی‌اش را با نام «رِد شیفت» ارائه کرده است. شروع به کار «آلتا» به سال ۲۰۰۷ میلادی برمی‌گردد و پرورده ذهن مارک فنینگستاین (Marc Fenigstein)، دریک دورستین (Derek Dorresteyn) و جف ساند (Jeff Sand) است.

«دورستین» و «ساند»، موتورسوارانی بودند که اشتیاق زیادی به یک موتورسیکلت با سواری نرم و یک منحنی گشتاور با واکنش مناسب داشتند؛ چیزی که در نهایت منجر به «رد شیفت» شده است؛ یک موتورسیکلت الکتریکی به سبک موتوکراس.

هسته شاسی این موتورسیکلت به «رد شیفت باکهد» موسوم است؛ قسمتی که به عنوان پوشش بیرونی موتور، مدار خنک‌کننده برای موتور و اینورتر و همین‌طور جعبه انتقال قدرت به کار رفته و در همین حال، نقش ساختاری خود را نیز برعهده دارد. این بخش همچنین سیستم تعلیق عقب، «ایر فریم»، شاسی یکپارچه و «اسکید فریم» را در کنار یکدیگر قرار می‌دهد.

رد شیفت برای پیشرانه از یک موتور مغناطیس پایدار سرعت بالا استفاده می‌کند که واکنش بسیار خوبی بین دست گاز راننده و تایر عقب موتور سیکلت ایجاد می‌کند. «رتور» که یکی از دو بخش چرخان سیستم پیشرانه است، به منظور هندلینگ، اثر ژیروسکوپیک را به کمترین حالت خود می‌رساند. موتورسیکلت برقی

آلتا مدت ۳ سال را صرف توسعه بسته باتری APK7 کرده است؛ باتری‌ای که گفته می‌شود امکان حضور تراکم بالای انرژی را در خود فراهم می‌کند. این بسته باتری، به صورت اتوماتیک و دیجیتالی، شرایط خود را بررسی و تعادل خود را برقرار می‌کند و می‌تواند ضربه‌های تا حدّ ۵۰ G را مدیریت کند. قدرت رد شیفت به میزان پیوسته ۲۵ اسب‌بخار و حداکثر ۴۰ اسب‌بخار برآورد شده است.

دو مدل برای رد شیفت درنظر گرفته شده است؛ گفته می‌شود که دامنه این موتورسیکلت‌های برقی به ۲ ساعت رانندگی می‌رسد و حداکثر سرعت آنها برابر ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت است. هر دو مدل رد شیفت نیز وزنی برابر ۱۱۸ کیلوگرم دارند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *