مقالات موتور سیکلت

موتور سیکلت هوندا CRF 250

موتور سیکلت هوندا CRF 250 مستقیما از دنیای موتور کراس ها پدید آمد، این درخشان ترین CRF250 سی سی تاکنون است.

با داشتن رنگ های چشم نواز و طراحی بدنه جدید، با تاثیر گرفتن از موتور crf450 ممکن است کمی پرخاشگر به نظر بیاید، اما موتور سیکلت هوندا CRF 250 بسیارسازگار است و رانندگی را برای راکب آسان می کند.

با توجه به سبک بودن این موتور؛ ۲۵۰CRF از نظر عملی، استایل، چابکی و کارایی نیرومند است. انجین ۴ زمانه تک سیلندر این موتور از قدرت خوبی برخوردار است و راندمان یکسانی در حالت گرم و سرد دارد. میل لنگ آن محکم و از آلیاژ کربن استیل ساخته شده است در فشارهای بالا بسیار عالی عمل می کند.

موتور اصلاح شده ،۲۵۰ سی سی مایع خنک کننده ،چهار سوپاپ ،نوع تک سیلندر DOHC  ، سازگار با ۴ EURO ، PGM-FI  سیستم احتراق سوخت را از طریق دریچه ۳۸ میلیمتری بزرگتر تغذیه می کند. همه اینها با یک جعبه هوا اصلاح شده و جدید ، سیستم اگزوز سبک تر ، ۲۴.۴ اسب بخار در ۸۵۰۰ دور در دقیقه و گشتاور ۱۶.۶۶؛  6،۷۵۰ دور در دقیقه تطبیق یافته.

دیسک های شناور با سیستم ترمز ABS

برای قدرت ترمز اضافی، دو دیسک شناور ۲۹۶ میلی متری برای ترمزهای جلو و عقب، که از یک کالیپر دو پیستونی نیرو می گیرند قرار داده شده است. ABS دو کاناله به صورت استاندارد تعبیه شده است و به راکب موتور سیکلت هوندا CRF 250 این امکان را می دهد تا در صورت نیاز، ABS  را برای کنترل دستی ترمز، خاموش کند.

پنل دیجیتال

برای دیدن آسان اطلاعات، ابزارها با وضوح بالا در پنل دیجیتالی قرار داده شده است، که دارای سرعت سنج ، دور موتور، میزان مصرف سوخت و ساعت می باشد.

مخزن سوخت

مخزن سوخت ۸ لیتری این موتور در کلاس خود بیش از ۲۵۰ کیلومتر رانندگی را فراهم می کند که برای کاهش وزن موتور این باک بات گنجایش پایین در نظر گرفته شده است.

پنل های جانبی باریک

از قسمت میانی موتور تا عقب آن، سبکی تند و تهاجمی دارد با پوشش های بسیار باریک، پنل های جانبی و ترکیب صندلی و باک که به سوار کمک می کند تا آزادانه روی موتور حرکت کند.

سیستم تعلیق عقب

سیستم تعلیق عقب با کمک فنر پرولینک یک امکان بی نظیر برای راحتی هر چه بیشتر سوار به ارمغان می آورد. کمک فنر Showa یک تک لوله استوانه ای شکل به قطر ۴۰ میلی متر است.

بدنه محکم

بدنه ساخته شده از فولاد موتور سیکلت هوندا CRF 250 – با شاسی های فولادی مخروطی شکل ترکیب شده با ضخامت خوب بخش مرکزی و شکل دو شاخه سینه انجین – ترکیبی قوی است که می تواند به راحتی گشت و گذارهای طولانی و خارج از جاده را بپیماید.

تعادل مناسب

محور تعادل اولیه، لرزش موتور را کاهش می دهد ، در حالی که گیربکس شش سرعته و کلاچ برای مقابله با فشارهای اضافی سواری در جاده  و همچنین کنترل موتور در ترافیک شهری ساخته شده است.

برندهوندا
حجم موتور۲۰۰-۲۴۹ سی سی
تعداد سیلندریک
تعداد سوپاپدو
نوع راه اندازیبرقی
نوع سوختبنزینی
سیستم سوخت رسانیانژکتوری
نوع کلاچدستی
جعبه دندهاتوماتیک
تعداد دندهشش
ترمز جلودیسکی
ترمز عقبدیسکی
سیستم تعلیق جلوتلسکوپی
تعداد چرخدو
تعداد سرنشیندو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *