مقالات موتور سیکلت

موتور هوندا گرازیا BS6

هوندا گرازیا BS6

ویژگی ها و فناوری هایی که موتور هوندا گرازیا BS6 را به یک اسکوتر هوشمند تبدیل کرده اند:

از نمایش اطلاعات تا موتور و ترمز، مدل جدید موتور هوندا گرازیا BS6 با نوآوری های بیشماری همراه است. این کمپانی با هدف قرار دادن خریداران جوان تر، این “اسکوتر هوشمند” را به بازار ارائه کرده است. به عنوان مثال ، مجهز به یک صفحه نمایشگر دیجیتال است که انفورماتیک پیشرفته مانند فاصله تا فضای خالی، میانگین راندمان سوخت و راندمان سوخت در زمان واقعی، و نشانگر خدمات را نمایش می دهد.

این موتور همچنین دارای سیستم توقف هوشمند (در چراغ راهنمایی و توقف های کوتاه دیگر ، موتور به طور خودکار خاموش می شود و با پیچاندن دسته گاز می توان دوباره آن را روشن کرد) و نشانگر ایستادن جانبی با قطع موتور (مانع از شروع موتور در حالی که پایه ایستاده است میشود) می باشد.

موتور هوندا گرازیا ۱۲۵ سی سی دارای ویژگی های هوشمند  در قالب Enhanced Smart Power است که موارد زیر را شامل می شود:

استارت  ACG:

موتور بدون شتاب از طریق همان ژنراتور AC که برای تولید جریان و شارژ باتری هنگام سوار شدن استفاده می شود ، روشن می شود. این امر نیاز به استارت معمولی موتور را از بین می برد.

رفع فشار:

 دریچه های اگزوز اندکی باز شده (در آغاز فشار فشرده سازی) و منجر به روشن شدن موتور با تلاش کمتری می شوند.

چرخش به عقب:

این ویژگی موتور را کمی در جهت خلاف می چرخاند ، و به پیستون اجازه می دهد تا “روشن کردن موتور” را با قدرت، کمتر و آسانتری آغاز کند.

تزریق سوخت برنامه ریزی شده (PGMFI):

بر اساس داده های خاص موتور و بازخورد شش سنسور ، مقدار مناسب سوخت را به سیلندر تزریق می کند (سنسور دمای روغن موتور ، سنسور سرعت موتور ، سنسور اکسیژن ، سنسور فشار هوا ، سنسور دمای هوا ، سنسور وضعیت گاز).

کاهش اصطکاک:

سیلندر متعادل ، میل لنگ و پیستون با وزن کم ، به طور کلی اصطکاک موتور را کاهش می دهد و منجر به بهبود راندمان سوخت می شود.

برای ایمنی ، Grazia 125  مجهز به سیستم ترمز Combi (CBS) با فناوری اکولایزر است- نیروی ترمز را به طور متناسب بین چرخ های جلو و عقب توزیع می کند ، اما راکب مجبور است فقط اهرم چپ را فشار دهد. این موتور ۱۲۵ سی سی در چهار رنگ خاکستری، زرد، قرمز و آبی به بازار عرضه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *