مقالات موتور سیکلت

موتور سیکلت وسپا مدل GTV250

موتور سیکلت وسپا مدل GTV250

همانطور که میدانید موتور وسپا خیلی شیک است و با سبک دلنشین کلاسیک ایتالیایی چندین دهه است که طرفداران بیشماری را از سراسر دنیا به سمت خود جذب کرده است.

وسپا مدل GTV مشابه مدل GTS است. با این حال داشتن اختلافات جزئی نتیجه و احساس متفاوتی را هم ایجاد می کند.

موتور سیکلت وسپا جی تی وی ۲۵۰ در کلاس اسکوتر به بازار عرضه شده که  منحصر به فرد و پرطرفدار است.

حجم انجین این مدل وسپا ۲۵۰ سی سی است که با سیستم خنک کننده تقویت شده است.

وسپا جی تی وی دارای یک سیلندر و چهار سوپاپ می باشد که ۲۲ اسب بخار در ۸۲۵۰ دور در دقیقه  و ۲۰.۲ نیوتن متر گشتاور در ۶۵۰۰ دور در دقیقه، را تولید می کند.

این اسکوتر سریعا به سرعت ۷۰ کیلومتر در ساعت می رسد و به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت شتاب می گیرد که حداکثر سرعت موتور وسپا GTV250، ۱۲۵ کیلومتر در ساعت است.

با نزدیک شدن به حداکثر سرعت در هنگام رانندگی ممکن است کمی احساس لرزش شود، با این وجود نگرانی برای سواری این اسکوتر وجود نخواهد داشت. در تابستانهای گرم ممکن است صدای فن خنک کننده رادیاتور شنیده شود.

سواری VESPA GTV 250:

ارتفاع زین کمی بیشتر از حد متوسط است که با افزایش نسبتاً زیاد عرض زین ترکیب شده است، و راکبان با قد بالاتر از حد متوسط ، به راحتی میتوانند پاهای خود را روی زمین بگذارند. موقعیت سواری معمولی، راکب را در قسمت اصلی و عمدتاً بالای وسپا قرار می دهد. دسته فرمان عریض است، و از مدل GTS بزرگتر است.

GTV احساس نسبتاً سنگینی را فراهم می کند، مرکز ثقل در وسط اسکوتر احساس می شود. دو قسمت صندلی زین روی یک پایه مشترک ثابت هستند، بنابراین آنها با هم بلند می شوند. طراحی زین دو نفره نسبت به مدل GTS وضعیت سواری رو به جلو را بیشتر می کند.

در جاده:

سیستم وسپا مدل GTV250 تعلیق جلو که یک بازوی منفرد است نرم است. سیستم تعلیق عقب دو تکانه نسبتاً نرم است. ابعاد چرخ های جلو ۱۲-۷۰-۱۲۰ و در عقب ۱۲-۷۰-۱۳۰ است. پایه چرخ نسبتا کوتاه است، و به بهبود چابکی بیشتر کمک می کند.

هدایت فرمان در سواری شهر استثنایی و شعاع چرخشی بسیار راحتی دارد. با این حال، به دلیل داشتن دسته فرمان عریض، که اغلب در ارتفاع یکسانی با آینه های ماشین قرار دارد، احتیاط لازم است. سواری در شهر بسیار آسان است. تغییر جهت سریع انجام می گیرد، و چابکی این کلاس برتر است. با وجود چرخ های ۱۲ اینچی، سواری در شهر بسیار راحت است.

در جاده های نا هموار چرخ ها بازخوردی را به راکب ارائه می دهند اما این مورد با سیستم تعلیق بر طرف می شود و نتیجه رضایت بخش است. این اسکوتر در جاده های خاکی نیز راحت است. علاوه بر این، این راحتی برای کسی که در ترک راکب است هم می باشد.

وسپا مدل GTV250 در سرعت بالا انعطاف پذیری جزئی مشاهده خواهد شد. در جاده هایی با اصطکاک کم با سرعت بالا، بازخورد راکب کاهش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *